O firmie

O firmie

dura01Firmę DURA FARBY założyła Ewa Dura w 1985 roku (mija właśnie okrągła 30 rocznica powstania). Pierwszy sklep pod szyldem DURA powstał w Stryszowie w budynku gospodarczym przy posesji prywatnej.

W ciągu dwóch kolejnych lat dzięki rozwojowi okolicznej branży stolarskiej firma mocno się rozwinęła i punkt sprzedaży został przeniesiony do Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie obok farb dekoracyjnych głównym towarem stały się lakiery i farby dla przemysłu stolarskiego.

W Wadowicach pierwszy sklep z farbami został otwarty w 1998 roku na Al. Matki Bożej Fatimskiej 24. W roku 2008 sklep w Wadowicach został powiększony do powierzchni ponad 150 metrów kwadratowych. Kolejnym etapem rozwoju było otwarcie w 2012 r w punkcie na ul. Fatimskiej Centrum Malarskiego Dulux.

dura02W 2014 r firma DURA FARBY otworzyła nowy punkt sprzedaży w Zatorze ul. Wadowicka 41. 2015 rok to data otwarcia hurtowni farby i tynków w Wadowicach przy ul. Dr Putka 9. Powierzchnia nowego, nowoczesnego centrum sprzedaży hurtowej to ponad ponad 300 metrów kwadratowych.

Celem naszej firmy jest stały rozwój oraz nieustanne powiększanie oferty handlowej.